Login:
Heslo:Ohlédnutí za 24. Srazem hokejových fanoušků

Datum: 9.7.2021 | Zhlédnuto: 2013x

Ohlédnutí za 24. Srazem hokejových fanoušků

 

 

24. Sraz hokejových fanoušků je už bohužel minulostí. Ale pojďme se za ním společně ohlédnout. Někdo by možná namítl, proč psát o události, která už proběhla. Máme k tomu dva důvody. Jednak bychom chtěli těm, kteří se srazu zúčastnili, připomenout, co všechno na srazu zažili, kdyby snad někdo z nějakého důvodu (ztráta paměti, úpal od jihočeského sluníčka, přílišná konzumace budějckého piva…) na některé události pozapomněl. A za druhé chceme alespoň malinko naštvat všechny ty, kteří se srazu z různých důvodů nezúčastnili. :-)

Sraz hokejových fanoušků je akce hokejových fanklubů hokejových týmů z České republiky. Tato akce se koná každý rok. Týmy z Čech, Moravy a Slezska se střídají v pořádání srazů. Během srazu se fanoušci a fanynky účastní různých soutěží. Mezi tradiční soutěže patří například přetahování lanem, pivní štafeta nebo fotbalový zápas Čechy vs. Morava.

Na náš fanklub Motorfans připadlo pořadatelství již v roce 2020. Bohužel jsme nemohli sraz oficiálně pořádat z důvodů opatření proti pandemii Covid19. Letos byla situace také dlouho velmi nejasná, nakonec jsme však mohli sraz fanoušků s pořadovým číslem 24 uspořádat. Během srazu bylo možné zakoupit trička, placky a samolepky s logem srazu. Možnost objednání suvenýrů na konci článku. :-)

24. Sraz hokejových fandů se konal od pátku 2. 7. 2021 do pondělí 5. 7. 2021 ve vodáckém kempu v Českém Vrbném (Areál Lídy Polesné).

Sraz byl oficiálně zahájen v pátek odpoledne, kdy přítomné přivítal předseda budějckého fanklubu Pavel „Pajky“ Vágner. Z důvodu špatného počasí (déšť) jsme museli zrušit soutěž „Čára“. Druhou dovedností soutěž – tzv. Pitstop už počasí nepřekazilo. Soutěž spočívala ve výměně závodního kola v co nejrychlejším čase a vypití „stylového“ drinku Ferrari.  O večerní program se pak postarala skupina Budweis Drunken Bastards následována DJ Jirkou Ježkem (fanoušek Motoru z místního rádia).

V sobotu se počasí již umoudřilo a připravené soutěže se mohli rozjet naplno. V soutěži „čára“ si mohli vyzkoušet svou přesnost v házení legendárních „céček“. Dále si mohli fanoušci různých týmů poměřit síly v nohejbale. Přesto, že se jedná o nekontaktní sport, došlo ke zranění jednoho z fanoušků Znojma a musela být dokonce přivolána rychlá záchranná služba. Pepa se však ukázal jako velký bojovník a po ošetření v Českobudějovické nemocnici se na sraz vrátil a užil si ho až do konce. :-) A co by to bylo za sraz hokejových fanoušků, kdyby se nehrál hokej. O hokejové utkání se postarala společnosti Stiga, která rovněž věnovala velmi hodnotnou cenu pro vítěze turnaje – herní stůl Stiga.

Odpoledne pak dorazil na sraz nejusměvavější sportovní komentátor Ondra Zamazal, který odpovídal na zvídavé otázky fanoušků, nejel o práci v České televizi. Řeč byla i o nejznámějším českém hokejistovi Jaromíru Jágrovi. A Ondra dokonce fanouškům prozradil, kterému týmu v České republice fandí. Nyní už tedy všichni víme, že žádnému. :-)

Podvečer pak patřil sledování zápasu fotbalové reprezentace mezi ČR a Dánskem. A také královské disciplíně pivní štafetě. Tedy pití piva na čas. Čtyři soutěžící. Čtyři půllitrové kelímky s pivem. Tým tvořený z domácích Motorfans vedl Roman „Bob“ Tvarůžek a jeho tým ve složení „Bob“ „Ondra“ „Mrož“ „Rozé“ nedal ostatním soupeřům žádnou šanci a suverénně zvítězil. Večer pak zakončila hudební produkce Colectiv.

Poslední den srazu začal velice klidně. Část fanoušků se vydala na plavbu po řece Vltavě, ostatní pak odpočívali v kempu. Odpoledne pak zpestřila zábavná soutěž – týmová klouzačka. Čtyři soutěžící si po mokré plachtě doklouzali pro „drink“ a otočili kelímek. Následovala tradiční srazová soutěž přetahovaní lanem. V prvním zápase podlehl domácí Motor silákům z Liberce. I když hostům pomohl i lehce podmáčený terén pod týmem Motorfans, což velmi nelibě nesl předseda domácího fanklubu Pavel „Pajky“ Vágner. Tým z Litvínova pak porazil na poslední chvíli složený tým z Pardubic, Písku a Vsetína, kteří měli ve svém týmu i dva soutěžící z přípravky. :-) Liberec dále porazil tým z Litvínova i namixovaný tým a zajistil si první místo. Domácí Motorfans pak na svou stranu přetáhli jak namixovaný tým, tak tým Litvínova a umístili se na pěkném druhém místě. Třetí tedy Litvínov a bramborové místo mixovaný tým Pardubic, Písku a Vsetína.

Poslední soutěží srazu byl tradiční fotbalový zápas mezi Čechy a Moravou (společně se Slezskem). Zápas hraný na 2 x 15 minut přinesl bohužel jedinou branku, a to do sítě výběru z Čech. I když se zápas hrál ve velmi vysokém tempu, padl pouze jeden gól. Čechy vs. Morava tedy 0:1. Tím pádem putovní pohár zamířil na Moravu. Poslední večer patřil opět Jirkovi Ježkovi a jeho skutečně dokonalému umění párty DJ. Během večera zahrál fanouškům nejen největší diskotékové pecky, ale i písničky na přání.

V pondělí ráno už jsme jen uklidili místo konání, rozloučili se s účastníky a popřáli všem šťastnou cestu domů. Jo a taky, že se za rok uvidíme ve Zlíně!

 

Během srazu vedení budějckého fanklubu uspořádalo „dobročinnou tombolu“, během které se mezi všemi vybralo krásných 12 505,- Kč.  Celá částka bude použita na podporu rodiny Petra Šenkeříka, které „tornádo“ poškodilo domov na jižní Moravě. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme.

Dovolte nám zveřejnit poděkování přímo od paní Elišky Šenkeříkové s rodinou:

,,Za celou naši rodinu bychom chtěli všem moc poděkovat. Velmi, VELMI si vážíme Vaší pomoci! Jsme velice vděční za to, že kolem je spousta úžasných lidí, kterým situace druhých není lhostejná a za každou pomoc a myšlenku na nás Vám moc děkujeme. Jste skvělí..." 

Paní Bamburáková šek                                Paní Bamburáková dům

Tak! Co se dělo na srazu, už víte! A teď si pojďme říct, kdo nám to umožnil.

 

Sponzorské dary poskytli:

 

Český svaz ledního hokeje

Jirka Ježek z Hitrádia Faktor

BPA sport marketing a.s.

Pivovar Samson

HC Madeta Motor České Budějovice

Pivovar Pilsner Urquell

Bohemia Chips

ALLSPORTS a.s.

Stolní hokej STIGA - Česká Asociace Stiga Game z.s. (Martin Ženíšek)

Půjčovna lodí a raftů Tsunami

 

 VŠEM SPONZORŮM DĚKUJEME.

 

Reklamní předměty pro vás vytvořili:

 

Jihočeská reklama

MojePlacky.cz

 

Velké poděkování patří i provozovateli kempu České Vrbné Ondrovi Pinkavovi. A také Michalovi „Hugo“ Doskovi za výborný catering.

Obrovské poděkování patří Ondrovi Zamazalovi, který přijel z velké dálky k nám na Jih a trpělivě odpovídal na spousty otázek (z toho některé byly opravdu takříkajíc "na tělo"). :-) 

A SAMOZŘEJMĚ NEMŮŽEME TAKÉ ZAPOMENOUT PODĚKOVAT FANOUŠKŮM Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY, KTEŘÍ NA SRAZ PŘIJELI. DĚKUJEME, BYLI JSTE ÚŽASNÍ!

Fotografie ze srazu můžete najít - zde (děkujeme Kozlovi83)

Další odkazy budou přidány.

 

 

Na závěr bychom chtěli pochválit realizační tým „Motorfans“.

Protože jak říkal český velikán Jára Cimrman: „Nepochválím-li se sám, nikdo to za mě neudělá“.

 

Možnost objednání triček

Pokud máte zájem si objednat „srazové“ tričko, napište prosím na e-mail motorfans@email.cz.

Počet triček, typ trička pánské/dámské a velikost. Dále pak jméno a příjmení a číslo na mobilní telefon. Cena je 250 Kč za kus.

 

Trička budeme primárně zasílat společností Zásilkovna, protože s touto službou máme dobré zkušenosti.  Proto prosím uveďte nejbližší Zásilkovnu, na kterou Vám můžeme balíček poslat (cena je 69 Kč). Další možností je osobní odběr v centru Českých Budějovic.

Pokud nemůžete z nějakého důvodu zásilku vyzvednout v Zásilkovně, domluvíme se na jiném typu přepravy. 

 

Výsledky soutěží

Pitstop

 

Čára

 

Stiga hokej

1. Palmička (Motor)

2. Karlos (Slávia)

3. Invalida (Liberec)

 

1. Čenda (Litvínov)

2. Býňa (Plzeň)

3. Vitamínek (Zlín)

 

1. Antonio Luciani Pepa (Znojmo)

2. Tomáš (Motor)

3. Srnec (Sparta)

4. Roman (Litvínov)

 

Nohejbal

 

Pivní štafeta

 

Přetahování lanem

1. AOW (Motor)

2. Ty vole Oldboys

(Motor a Vsetín)

3. Skupina

(PLZ, LIB, LIT)

 

 

1. Pikadoři (Motor)

2. Ševci

3. Litvínov

 

1. Liberec

2. Motor

3. Ropáci (Litvínov)

4. Švábíci a spol

(Písek, Pardubice,Vsetín...)

Ping pong

 

Týmová klouzačka

 

Fotbal

1. Tom R. (Motor)

2. David R. (Motor)

3. Jindra (Liberec)

 

1. Švábíci a Michal

(Písek a Pardubice)

2. Kdo maže, ten jede (Motor)

3. Ropáci (Litvínov)

4. Špunti tým (mix)

5. 1, 2, 3, 4 tým (mix)

 

 

 Čechy vs. Morava      0:1